Jak zapisać się na kurs na prawo jazdy w Łodzi

Sprawa nie jest skomplikowana, ale wymaga wizyt w kilku miejscach.

Na pierwszym miejscu powinniśmy udać się do lekarza, który stwierdzi, że nie mamy przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów, co zostanie udokumentowane odpowiednim orzeczeniem.

Kolejna sprawa to tak zwany Profil Kandydata na Kierowcę. Jedną ze zmian wprowadzonych 19 stycznia 2013 r. do polskiego prawa mocą Ustawy o kierujących pojazdami jest wdrożenie Profilu Kandydata na Kierowcę (w skrócie PKK), który - według rozporządzenia w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami - jest zestawem danych i informacji identyfikujących i opisujących osobę ubiegającą się o wydanie dokumentu stwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdami.

Taki profil można utworzyć w miejscowości, w której jesteśmy na stałe zameldowani (Urząd Miasta, Starostwo...). Najlepiej załatwić to osobiście, bo zajmuje to najmniej czasu (od ręki lub do 2 dni roboczych). Można skorzystać również z ePuapu, ale trzeba posiadać profil zaufany i trwa to trochę dłużej. Aby utworzyć PKK potrzebne jest orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów. Dla mieszkańców Łodzi, w Wydziale Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów w Departamencie Obsługi i Administracji Urzędu Miasta Łodzi ul. Smugowa 26a i 30/32- I piętro.  Warunkiem złożenia wniosku jest pobranie biletu z „automatu biletowego” (przycisk „P” lub „V” w przypadku umówionej wizyty).

Do wyrobienia PKK jest potrzebne orzeczenie lekarskie oraz jedno zdjęcie do prawa jazdy o wymiarach 35x45 [mm].

PKK jest bezpłatne i mogą je wyrobić osoby które ukończyły 18 lat (przed, wymagana jest obecność osoby dorosłej). Jeżeli nie mamy meldunku, należy odwiedzić najbliższy Wydział Komunikacji - w tym przypadku czas wygenerowania PKK może potrwać do 2 tygodni.

Gdy mamy numer PKK zapraszamy do naszego biura przy ulicy Piotrkowskiej 114. Po podpisaniu umowy o przeprowadzenie kursu na prawo jazdy i po dokonaniu opłaty za kurs, możemy przystąpić do zajęć. Kursy rozpoczynamy zgodnie z tym harmonogramem. Istnieje możliwość zapisania się na kurs i zarezerwowanie sobie miejsca w danej dacie. Wówczas należy odwiedzić nasze biuro i wypełnić kartę zgłoszenia i wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. 

Jeżeli nie chcesz zapłacić za kurs w całości na początku, możemy rozłożyć płatność na raty. Do rozpoczęcia kursu wymagamy pierwszej wpłaty w wysokości 400 zł. Kolejne zgodnie z poniższą tabelką:

Rodzaj zajęć przedpłata
Teoria 30 godzin 500 zł
Praktyka - pierwsze 10 godzin 500 zł
Praktyka - kolejne 10 godzin 500 zł
Praktyka - ostatnie 10 godzin pozostała część, zgodnie z kwotą z umowy

 

Kurs kończy się po ukończeniu szkolenia teoretycznego (30 godzin) zakończonego egzaminem wewnętrznym (1h) oraz po ukończeniu szkolenia praktycznego (30 godzin) + 1 godzina egzaminu wewnętrznego. 

Wybierz swój kurs

przeczytaj także:
2020-05-28
Obowiązek rejestracji pojazdu w 2020 roku - co grozi za nieprzerejestrowanie samochodu?
czytaj więcej
2019-02-04
Jak zdać egzamin na prawo jazdy?
czytaj więcej
Zainteresowany kursem? Zostaw nam swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!
PARTNERZY