Jak zdać egzamin na prawo jazdy?

Oczywiście najprościej, to nauczyć się porządnie teorii, poznać zasady obowiązujące na drodze, dużo jeździć i nie powinno być z tym problemu. Ale....?

No właśnie. Żyjemy w Polsce, gdzie niestety  system kształcenia kierowców mówiąc kolokwialnie leży. Dlaczego? Odpowiedź jest dość prosta: Obecny system doprowadził do tego, jak nauczyć kogoś zdać egzamin, a nie - jak dobrze i bezpiecznie prowadzić samochód. Za mało przeznaczono godzin na praktykę, zaś kursy są zbyt tanie. Doprowadza to do sytuacji, w której właściciele szkół jazdy obniżają cenę (bo potencjalne obniżenie ceny da więcej klientów), wraz z obniżką cen spada jakość szkolenia, które nie skupia się na nauce techniki jazdy, a tylko na tym jak przygotować klienta do egzaminu. Sam pamiętam techniki typu: jak patyk będzie w tym miejscu, obróć kierownicę o 3/4 i wtedy idealnie się zmieścisz. Ale czy naprawdę o to chodzi?

Przeszkoliłem w swoim życiu kilka tysięcy osób. Głównie byli to kierowcy. Śmiało mogę powiedzieć, że 99% moich klientów opowiedziało się o tym, że kursy doskonalenia techniki prowadzenia samochodu powinny być na kursie na prawo jazdy! Dlaczego?

Bo doświadczonym kierowcom pokazują jak niebezpieczne może być prowadzenie samochodu i z jak niebezpiecznymi sytuacjami możemy mieć do czynienia.

Zapełniając zatem pustą kartkę, jaką jest kandydat na kierowcę, tworzylibyśmy tzw. Smart-kierowców czyli ludzi, którzy od samego początku wiedzą, co może się stać gdy dadzą za dużo gazu w zakręcie, czy jak skutecznie wykorzystać samochód do ochrony swojego życia. Oczywiście nie odkrywam Ameryki, bo takie systemy szkolenia kierowców obowiązują w krajach skandynawskich, czy u naszych zachodnich sąsiadów. Czy to działa? Oczywiście, że tak. Przede wszystkim jest inna kultura na drodze, jeździ się wolniej - bo to niedostosowanie prędkości jest główną przyczyną wypadków na drogach.

Stworzenie szkoły 1st Drive to tak naprawdę odpowiedź na powyższe. Chcemy uczyć jeździć! To co robiliśmy do tej pory, ale teraz również ze wcześniej wspomnianą "czystą kartką".

Instruktorzy w 1st Drive są i będą zawsze starannie dobierani. Będziemy zatrudniali doświadczonych Instruktorów Techniki Jazdy Samochodem, bo wiemy, że ci ludzie mają po prostu większą wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu samochodu. 

przeczytaj także:
2020-10-26
Stłuczka samochodowa - jak należy się zachować i o czym pamiętać?
czytaj więcej
2019-02-04
Jak zdać egzamin na prawo jazdy?
czytaj więcej
Zainteresowany kursem? Zostaw nam swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!
PARTNERZY