Zmiany w egzaminach na prawo jazdy 2019

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało nowelizację dotyczącą przepisów ubiegania się o prawo jazdy. Egzaminy będą odbywały się o określonej godzinie, a egzaminatorzy będą oceniać mniej osób.

Taka zmiana ma spowodować mniejszy stres u zdających na prawo jazdy, przez to, że będzie od razu znana godzina egzaminu. Wyeliminuje to często nawet wielogodzinne oczekiwanie na swój egzamin. Według ministerstwa to właśnie stres ma duży wpływ na wynik egzaminu. Zmiany dotyczące pracy egzaminatora oraz wyznaczanie konkretnych godzin egzaminu państwowego ma wejść w życie od 1 stycznia 2020 roku.

Egzaminator będzie mógł także przeprowadzić nie więcej niż osiem egzaminów w ciągu czasu pracy w ramach kategorii B oraz nie więcej niż jeden egzamin na godzinę. Taka zmiana ma wyeliminowć jedną z największych patologii polskich egzaminów, czyli oblewanie egzaminowanych w celu „wyrobiania” dziennej normy przeprowadzonych egzaminów.

Ostatnia zmiana oznacza mniej formalności - zmiana ma ułatwić pracę egzaminatorom i instruktorom. Nie będą musieli już wyrabiać i używać pieczątek na dokumentach. Wystarczy imię, nazwisko i numer uprawnień.

Pomysł wydaję się jak najbardziej logiczny, pytanie pozostaje jedno: skoro dzisiaj tych egzaminów egzaminator przeprowadzał więcej niż osiem w ciągu dnia, a i tak trzeba czekać czasami kilka dni na swój egzamin, to czy nie zbuduje to dłuższych kolejek?

przeczytaj także:
2019-01-02
Ekojazda - prosty sposób na oszczędności
czytaj więcej
2019-02-03
Czym jest Jazda Defensywna?
czytaj więcej
Zainteresowany kursem? Zostaw nam swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!
PARTNERZY