Blog
Przepisy
Jazda na biegu jałowym - co to oznacza i dlaczego nie należy jeździć „na luzie”

Bieg jałowy, powszechnie nazywany „luzem”, w dużym uproszczeniu oznacza najniższą możliwą prędkość obrotową silnika, która nie powoduje zatrzymania jego pracy. Doprecyzowując – silnik na biegu jałowym musi wytworzyć odpowiednią ilość energii elektrycznej, aby pokonać wszystkie opory wewnętrzne oraz zewnętrzne i przy wsparciu alternatora oraz pompy wody nadal działać równo i stabilnie.

czytaj więcej
Przepisy
Jazda buspasem - kiedy jest dozwolona? Aktualne przepisy

W miejscach, w których tworzą się duże korki, wykorzystuje się tzw. buspasy. Posiadają one specjalne oznaczenie – buspas rozpoczyna się tam, gdzie postawione zostanie pionowe oznaczenie D -11, natomiast na samym pasie widoczny jest wyraźny napis "BUS". Kto może się po takim pasie poruszać? Początkowo przepisy bardzo ograniczały możliwości w tym zakresie.

czytaj więcej
Przepisy
Jazda bez uprawnień - co grozi za jazdę samochodem bez prawa jazdy?

Przypadki kierowania autem bez wymaganych uprawnień są niestety dość powszechne. Zazwyczaj bez uprawnień siadają za kierownicą osoby, którym prawo jazdy zostało z jakichś przyczyn odebrane.

czytaj więcej
Przepisy
Obowiązek rejestracji pojazdu w 2020 roku - co grozi za nieprzerejestrowanie samochodu?

Wraz z dniem 1 stycznia 2020 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku. Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zbiegła się z wprowadzeniem pewnych zmian w zakresie prawa o ruchu drogowym. Uaktualnione przepisy dotyczą rejestracji pojazdów sprowadzonych z zagranicy oraz nabytych na terytorium Polski.

czytaj więcej
Zainteresowany kursem? Zostaw nam swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!
PARTNERZY