Blog
Bezpieczeństwo
Stłuczka samochodowa - jak należy się zachować i o czym pamiętać?

Kolizjom drogowym zwykle towarzyszy zaskoczenie, dezorientacja i duży stres. Takie emocje utrudniają racjonalne reagowanie i prawidłową ocenę sytuacji. Wiele osób dopiero po pewnym czasie zdaje sobie sprawę, że nie zachowało odpowiednich środków bezpieczeństwa lub nie spisało oświadczenia koniecznego do uzyskania odszkodowania.

czytaj więcej
Bezpieczeństwo
Zjawisko aquaplaningu - co to jest?

Aquaplaning, inaczej hydroplaning lub akwaplanacja, to zjawisko polegające na utracie przyczepności podczas jazdy po mokrej nawierzchni. Dochodzi do niego, kiedy woda gromadzi się pod oponami szybciej niż ciężar samochodu jest ją w stanie wyprzeć. Co to oznacza?

czytaj więcej
Bezpieczeństwo
Co oznaczają kontrolki na desce rozdzielczej samochodu?

Rozwój technologii w dzisiejszych czasach osiągnął naprawdę bardzo wysoki poziom. W zasadzie ciężko znaleźć dzisiaj urządzenie bez zaawansowanej elektroniki – i nieważne czy będzie to pralka, lodówka czy inne AGD. Podobnie jest w motoryzacji. Można śmiało stwierdzić, że technologia zastosowana w samochodach jest jedną z najbardziej zaawansowanych.

czytaj więcej
Bezpieczeństwo
Ile lat można jeździć na oponach zimowych oraz letnich? Kiedy opona jest zużyta?

Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że stan ogumienia kół ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo jazdy i powinien być regularnie kontrolowany. Tym bardziej, że na pierwszy rzut oka nie zawsze widać, że opony należy wymienić na nowe. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, sprawdzając poziom ich zużycia oraz możliwość dalszego użytkowania.

czytaj więcej
Zainteresowany kursem? Zostaw nam swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!
PARTNERZY